Cvičení Fit Senior

Jaké je to cvičení?

Cvičení Fit senior je naše vlajková loď a v rozvrhu najdete nejvíce lekcí. Jednoduše se dá popsat jako zdravotní cvičení, které bude vaše tělo udržovat v rovnováze a kondici. Protáhnete se, jemně posílíte svaly celého těla, zaměřujeme se na cviky pro zdravá záda. Zařazujeme i dýchací cviky a na konci závěrečnou realaxaci. Určitě nepoužíváme poskoky, rychlé tempo cvičení, výdrže, dlouhé předklony, záklony a další, pro seniory nevhodné techniky. Cvičíme prvky z jogy, pilates, rehabilitační techniky a používáme pomůcky jako jsou overbally, therabandy atd.
Po lekci se budete cítit příjemně a uvolněně. Toto cvičení je i vhodný doplněk k dalším (náročnějším) sportovním aktivitám jako kompenzace.

cviceni-v-salku

Pro koho

Nejuniverzální cvičení pro každého, kdo pro sebe chce něco dělat. Je vhodné pro zkušené i nezkušené cvičence.
Cvičení probíhá z velké části vleže na zemi, proto byste měli, (klidně i s dopomocí) zvládnout vstát z lehu. Jinak je cvičení nenáročné a zvládnutelné i v případě, že máte zdravotní omezení. Nicméně cvičení nenahrazuje individuální rehabilitaci a je určeno pro udržování kondice. Pokud máte radši dynamické cvičení, nebude pro vás to pravé, nebo jej naopak oceníte jako doplněk.

 

Co potřebujete

Pohodlné oblečení, podložku na cvičení a doporučujeme i polštářek, ručník pod hlavu, nebo deku na relaxaci. Vezměte si neperlivou vodu na pití. Cvičíme bez bot. V lekci je okolo 20 cvičenců.

 

Kdy

Na všechny lekce je nutné se nejdříve telefonicky objednat z důvodu kapacity.

Středa 8:30 - 9:30
Středa 9:45 - 10:45
Středa 11:00 - 12:00
Čtvrtek 8:30 - 9:30
Čtvrtek 9:45 - 10:45
Čtvrtek 11:00 - 12:00

Kde

Zrcadlový sál v budově Zimního stadionu v Příbrami
Do budovy vcházejte prosklenými dveřmi, jako do recepce. Hned za vchodem se dáte doleva po velkých schodech na ochoz ledové plochy. Po pravé straně vstoupíte do prostoru kanceláří a zde se nachází i náš sál. Případně se ptejte na recepci.

Cena

Cvičení funguje v modelu tříměsíčních kurzů. Je vždy nutné se přihlásit na celý kurz. Lze se přihásit jen na část roku, nebo rovnou na celý rok.
Pro rok 2019 jsou ceny stanoveny takto:
Leden - březen (12 lekcí) 360.- Kč
duben - červen (12 lekcí) 360.- Kč
září - prosinec (14 lekcí) 420.- Kč
celý rok (zvýhodněné) 1 000.- Kč
Cena jedné lekce pak vychází na 30.- Kč
Některé pojišťovny na cvičení přispívají, my vám samozřejmě rádi dodáme potřebná potvrzení. VZP hradí 500.- Kč/rok

 

Lektor

Lenka Kopecká (středa)
Kristina Hovorková (čtvrtek)